Michal Brousil obdržel ocenění za vítězství v Českém poháru TFA za rok 2023

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

19.02.2024 | Jihočeský kraj
Michal Brousil obdržel ocenění za vítězství v Českém poháru TFA za rok 2023

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Vladimír Vlček ve čtvrtek 15. února přivítal v Praze na vile Lysina nejlepší hasičské sportovce v disciplínách TFA a požárním sportu. Slavnostní příležitostí bylo vyhodnocení IX. ročníku Českého poháru v disciplínách TFA za rok 2023 a IX. a X. ročníku Českého poháru ve dvojboji za roky 2022 a 2023.

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje měl v řadách sportovců jedno zastoupení - nstržm. Michala Brousila, který již mnoho let drží republikové prvenství v tak náročném sportu, kterými disciplíny TFA jsou.
Michal nenašel přemožitele ani v loňském roce. Vyhrál IX. ročník Českého poháru v disciplínách TFA za rok 2023 a obdržel z rukou generálního ředitele pohár, diplom a věcnou cenu. Za špičkové výkony, které v roce 2023 na závodech prokazoval, si pak právem odvezl i putovní pohár generálního ředitele HZS ČR za absolutní vítězství v disciplínách TFA za rok 2023.

Co k ocenění řekl sám Michal? "Jsem moc rád, že se mi podařilo putovní pohár vyhrát v tak silné konkurenci, která u nás v České republice je. Přestože nezávodím pro poháry, ale proto, že tréninky, celá ta dřina a závody mě prostě baví, tak jsem moc rád, že to vyšlo."

Kompletní přehled republikových borců, kteří byli oceněni, naleznete v článku Generálního ředitelství.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje