Mjr. Pavel Viták byl oceněn za nasazení v Turecku

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

15.09.2023 | Liberecký kraj
Mjr. Pavel Viták byl oceněn za nasazení v Turecku

Kynolog HZS Libereckého kraje mjr. Pavel Viták obdržel Medaili hlavního města Prahy za své nasazení v rámci USAR týmu na zahraniční misi v Turecku.

Pamětní medaili psovod i se svým svěřencem Harrym převzali v sobotu 2. září 2023 během libereckého mistrovství ČR ve vyprošťování, a to z rukou brig. gen. Luďka Prudila, ředitele HZS hl. m. Prahy, který byl jejím předáním pověřen.

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda medaili udělil všem členům záchranného týmu, kteří letos v únoru pomáhali v tureckém Adiyamanu po ničivém zemětřesení. Kynolog libereckých hasičů se ovšem oficiálního předání nemohl zúčastnit, a tak ocenění obdržel dodatečně.

Pavlovi srdečně gratulujeme!

Foto: Bc. Karel Čermák

Zdroj:: HZS Libereckého kraje

Předání pamětní medaile kynologovi byl přítomen i plk. Jan Hadrbolec, ředitel HZS LBKPředání pamětní medaile kynologovi byl přítomen i plk. Jan Hadrbolec, ředitel HZS LBK