False

Technika/Vybavení/Technika

01.09.2023 | Olomoucký kraj
Slavnostně předali velitelské vozy jednotkám dobrovolných hasičům

Dva velitelské vozy jsme slavnostně během srpna předali do užívání dvěma jednotkám sboru dobrovolných hasičů na Prostějovsku. Nejprve jsme věnovali vyřazený Ford Ranger jednotce Prostějov-Žešov, v tomto týdnu pak klíče od velitelského automobilu Mitsubishi L200 převzali hasiči z Plumlova.

DSC_0466.JPGDSC_0442.JPG

Oba velitelské vozy jsou terénní a díky svým parametrům jsou schopny zasahovat v hůře dostupných místech nebo v prostorech, kam se jiná zásahová technika nedostane kvůli svým rozměrům nebo hmotnosti – například lesoparky, lesy apod. Automobily budou dobrovolným hasičům sloužit pro transport členů jednotky na místo zásahu, zajištění týlu nebo pro činnosti spojené s rozsáhlými mimořádnými událostmi při ochraně obyvatelstva.

IMG_4609.JPEGIMG_4622.JPEG

Oba automobily byly vyrobeny v roce 2008. Mitsubishi sloužilo u HZS Olomouckého kraje od roku 2008, Ford Ranger pak od roku 2020, obě vozidla shodně na stanici Prostějov. Nyní byly nahrazeny modernějšími vozidly typu SUV, a tak mohou od této chvíle sloužit dobrovolným hasičům.

VEA Ford Ranger

Rok výroby: 2008

Konstrukce podvozku: terénní

Vybaveno výstražným i tažným zařízením