False

22.01.2019
Profesionální i dobrovolní hasiči převzali čtyři nové vyváděcí masky
vyvad-maska2.jpg

Masky poputují na stanici v Trutnově a jednotce sboru dobrovolných hasičů z Pece pod Sněžkou.
131851044.jpg

Nové vyváděcí prostředky pořídil hasičům hotel Horizont v Peci pod Sněžkou, a to na základě taktického cvičení, které se zde uskutečnilo v květnu 2018. Při tomto cvičení bylo zjištěno, že v případě skutečného požáru by bylo velmi problematické provádět evakuaci zasažených osob ze složitého hotelového objektu bez většího počtu těchto prostředků. Z toho důvodu pořídil hotel čtyři nové kusy vyváděcích masek a rovným dílem si je rozdělí profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči v Peci pod Sněžkou.

ViewImage-(3).jpg

Masky byly předány hasičům v pátek 18. 1. 2019. Z rukou ředitele hotelu Karla Rady je převzal nprap. Lukáš Halounek, velitel družstva ze stanice Trutnov, který velel květnovému cvičení a nprap. Jakub Horák z pracoviště IZS a služeb ÚO Trutnov. Za jednotku z Pece pod Sněžkou převzal prostředky Luboš Černý.

vyvadeci-maska.jpg
por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje