OBRAZEM: Hasiči odchytli třicet krav, nacvičovali manipulaci se zvířaty

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

21.03.2024 | Sudkov/ Olomoucký kraj
OBRAZEM: Hasiči odchytli třicet krav, nacvičovali manipulaci se zvířaty

Stále se zvyšuje počet zásahů, při nichž hasiči zachraňují zvířata, nebo jsou s nimi v bezprostředním kontaktu.

Vzhledem k tomu, že tyto zásahy přinášejí specifická rizika, připravujeme pravidelně naše příslušníky na manipulaci se zvířaty při mimořádných událostech.

V těchto dnech se uskutečnily výcviky v zemědělském areálu v Sudkově na Šumpersku, kde se výjezdoví hasiči prakticky připravovali na práci a odchyt hovězího dobytka v případě požáru, přívalových dešťů, povodní nebo jiných nebezpečných situací.

Hasiči si vyzkoušeli nejen manipulaci s hospodářskými zvířaty, ale také od ošetřovatelů a zootechniků získali informace o způsobu jejich ustájení, vyvádění, chování atd.

Teorii pak museli využít v praxi, když měli v druhé části výcviku odchytit asi třicet kusů jalovic a zahnat je zpět do jejich boxů.

I když se zvířatům na svobodě líbilo, nakonec se všechny krávy bez újmy na zdraví vrátily do svých stání. Na video se můžete podívat zde: https://fb.watch/qXVRBX6IWn/ (LB)

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová

HZS Olomouckého kraje