Přehled událostí HZS Jihočeského 17.leden 2017

Přehled událostí HZS Jihočeského  17.leden 2017

Územní odbor České Budějovice
Úterý 17. ledna
11:03        Záchrana osoby – Profesionální hasiči ze stanice Trhové Sviny zasahovali ve svém městě na Žižkově náměstí, kde spadla osoba do přibližně 1,5 metru hluboké šachty. Hasiči osobu ze šachty vyprostili ven. Lékař ZZS ji prohlásil za mrtvou.
11:39        Technický zásah – Profesionální jednotka z českobudějovické stanice vyjela do Vrbenské ulice v Českých Budějovicích k nouzovému otevření dveří bytu. Jednotka nezasahovala, na místo se dostavila uživatelka bytu.
12:51        Technický zásah – Nouzové otevření dveří bytu pak českobudějovičtí profesionálové provedli v Osikové ulici v Českých Budějovicích.
18:11         Požár – K ohlášenému požáru odpadu vyjeli do obce Hlinsko profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné. Průzkum ukázal, že se jedná o požár malého rozsahu, hasiči jej uhasili během několika minut. Vzniklá škoda je nulová.

Územní odbor Český Krumlov
.

Územní odbor Jindřichův Hradec

Územní odbor Písek
Pondělí 16. ledna

Územní odbor Prachatice
Úterý 17. ledna
9:18          Technický zásah – Vimperští profesionální hasiči vnikli v Hrabicích do bytu. Osobu uvnitř si převzala ZZS.

Územní odbor Strakonice
Úterý 17. ledna
8:15          Technický zásah – Vodňanští, strakoničtí a českobudějovičtí profesionální hasiči spolupracují s Krajskou veterinární správou v Libějovicích, kde odchytávají drůbež v jednom místním chovu. Dva hasiči oblečeni v ochranných oděvech s rukavicemi a holínkami, dýchající přes masky s filtrem odchytli 61 kusů slepic a 35 kusů kachen. Odchycené ptáky předávají pracovníkům KVS k likvidaci. Mrtví ptáci jsou ukládáni do plastových pytlů a odvezeni pracovníky kafilerie. Další hasiči ze zasahujících jednotek jsou na místě pro dekontaminaci kolegů pracujících s nakaženými zvířaty. Událost byla pro hasiče operačním střediskem uzavřena před 15. hodinou.

Územní odbor Tábor
Úterý 17. ledna
9:43          Technický zásah – Táborští profesionální hasiči otevřeli v Soběslavské ulici v Táboře byt, ve kterém zůstal zabouchnutý zapnutý spotřebič.
10:46        Požár – Vysokotlakým proudem uhasila táborská profesionální jednotka v Budějovické ulici v Táboře odpad doutnající v plechové popelnici. Požár je beze škody.
13:26        Dopravní nehoda – Na silnici III. třídy č. 1223 u Liderovic spolupracovali táborští profesionální hasiči s jednotkou SDH obce Chotoviny u dopravní nehody kamiónu s tahačem značky Renault Premium. Velitel zásahu si na místo vyžádal sypač SÚS. V době příjezdu hasičů řidič již na kola svého vozu montoval řetězy. Po posypání zledovatělé silnice a podsypání kol byl kamión sypačem SÚS vytažen až na kopec. Pak mohl dále pokračovat v cestě. U zásahu hasičů byla přítomna Policie ČR.
17:17         Technický zásah – Profesionální jednotka z táborské stanice vyjela do Zavadilské ulice v Táboře k nouzovému otevření dveří bytu. Jednotka nezasahovala, uživatelka bytu otevřela policistům ještě před příjezdem hasičů.
17:47        Technický zásah – Na žádost ZZS vyjeli táborští profesionálové v Táboře v ulici Pod Tržním náměstí ke snesení pacienta do sanitky. Jednotka byla nakonec odvolána ještě v průběhu jízdy k zásahu.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
                                                                                                                  HZS Jihočeského kraje