Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 17. leden 2017

18.01.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje  17. leden 2017

Územní odbor Hradec Králové
Obě jednotky hradeckých profesionálních hasičů z centrální stanice a stanice Pražská byly včera v 05:48 hodin přivolány k požáru v prostoru podzemních garáží v ulici E. Beneše v Hradci Králové. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k chybnému sepnutí čidla na detekci plynu. Jednalo se o planý poplach a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská byla v 07:19 hodin povolána na pomoc řidiči menšího nákladního vozidla, který zablokoval silnici č. I/33 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. U nepojízdného vozidla hasiči pomocí startovacích kabelů nabili baterii a řidič odjel po vlastní ose.

Dobrovolní hasiči z hradecké městské části Plačice se zúčastnili jako požární dohled hokejového utkání, kde museli v průběhu večera asistovat záchranné službě při ošetření a transportu zraněné osoby do sanity.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Rychnovští profesionální hasiči odstraňovali krátce po poledne rampouchy z městských budov v Rychnově nad Kněžnou.

Bez zranění se obešel střet autobusu a traktoru, ke kterému došlo včera odpoledne u Kostelce nad Orlicí. Na místo události vyjeli v 15:32 hodin profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí. Jednotky zasypaly sorbentem uniklé provozní kapaliny a očistily povrch vozovky. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka dobrovolných hasičů z Bartošovic v Orlických horách odstraňovala nakloněný strom, který hrozil pádem. Hasiči strom v Bartošovicích postupně rozřezali a odklidili mimo vozovku.

Územní odbor Náchod
K nouzovému otevření bytu v ulici Hrubínova v Jaroměři vyjeli včera v 05:35 hodin místní profesionální hasiči. Uvnitř se měla nacházet uživatelka se zdravotními potížemi. Žena sama otevřela dveře a převzala si ji do péče přivolaná záchranná služba.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky a dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují zasahovaly po deváté hodině dopoledne v novoměstské ulici Sadová. Žena si v nastartovaném vozidle zabouchla klíče od bytu. Hasiči otevřeli bez poškození dveře osobního auta zn. Chevrolet.

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel došlo včera dopoledne u obce Černčice. Na místo události vyjeli v 09:43 hodin profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují. Při příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že při srážce Peugeotu 106 a Fiatu Stilo nebyl nikdo zraněn. V jednom z havarovaných aut však cestovalo zhruba roční dítě a velitel zásahu rozhodl o povolání posádky záchranné služby kvůli preventivní prohlídce batolete. Současně hasiči zabezpečili oba vozy proti požáru a úniku provozních kapalin. Kvůli unikajícím provozním náplní z jednoho vozidla hasiči umístili pod podvozek speciální nádobu na jímání. Do příjezdu záchranné služby hasiči poskytli matce a dítěti tepelný komfort v hasičském vozidle. Po zadokumentování události Policií ČR jednotky pomohly s naložením aut na odtah a očistily vozovku od střepů a plastových částí. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

Profesionální hasiči z Náchoda odstraňovali před desátou hodinou dopoledne rampouchy ze střechy školy v ulici Českých bratří v Náchodě.

Také jednotka dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují odstraňovala v 11:20 hodin na 11:22 hodin rampouchy ze střech budov v ulicích Českých bratří a Komenského v Novém Městě nad Metují.

Územní odbor Trutnov
Trutnovští profesionální hasiči vyjeli v 08:23 hodin k odstranění rampouchů ze střechy budovy školy v Pražské ulici v Trutnově.

V 10:36 hodin zase čistili střechu od rampouchů na budově Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Horské ulici v Trutnově.

Územní odbor Jičín
Na výzvu záchranné služby vyjeli hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice s AED přístrojem na pomoc osobě v Cerekvici nad Bystřicí. I přes prováděné oživovací pokusy pomocí automatizovaného externího defibrilátoru musel přivolaný lékař konstatovat smrt pacienta.

Jednotka profesionálních hasičů z Nové Paky vyjela minutu po osmé hodině ráno k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Vidochov. Vůz s pětičlennou posádkou skončil na střeše. Při nehodě byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili automobil proti požáru a pomohli ho naložit na odtah. Poté provedli úklid vozovky od střepů a plastových částí. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky odstraňovali sníh ze střechy místního Městského kulturního střediska v ulici F. F. Procházky.

Jičínští profesionální hasiči se včera o půl druhé odpoledne zúčastnili prověřovacího cvičení na záchranu osoby s dítětem, pod kterými se prolomil led na rybníku v Jarošově. Při cvičení si hasiči vyzkoušeli postupy a způsoby záchrany člověka, který se probořil a skončil v ledové vodě.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje