Hasiči zasahovali u tragické nehody

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.04.2024 | Prostějov/ Olomoucký kraj
Hasiči zasahovali u tragické nehody

Smrtelná zranění utrpěl řidič osobního automobilu ve čtvrtek 4. dubna brzy ráno po nárazu do stromu na komunikaci mezi Studencem a Olšany u Prostějova.

Ohlášena byla dopravní nehoda ve 4 hodiny a 34 minut na krajské operační a informační středisko. Zajistili jsme místo nehody a zabezpečili jej proti vzniku požáru. Po zaměření nehody PČR jsme vyprostili ze zdemolovaného vozu tělo. Postarali jsme se o úklid vozovky a asistovali jsme odtahové službě s naložením vraku.

01.jpg

Upozorňujeme, že v úseku jde o 3. tragickou nehodu za rok a čtvrt. Na konci letošního února jsme zde zasahovali u nehody, kdy po nárazu do stromu zahynul čtyřiatřicetiletý řidič. V lednu 2023 zde rovněž zahynul mladý řidič, který nezvládnul zatáčku, vyjel mimo komunikaci a po nárazu do dvou stromů svým zraněním na místě podlehnul.

Dodržujte proto v tomto úseku maximální povolenou rychlost 90 km/h a věnujte se plně řízení vozidla.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje