False

Profesionální vybavení pro hasičské jednotky se značkou Courant

Technika-Vybavení//Vybavení

29.08.2023 | Kolín/ Středočeský kraj
Profesionální vybavení pro hasičské jednotky se  značkou Courant

Francouzský výrobce Courant nabízí širokou škálu produktů pro hasičské jednotky, které usnadňují práci a zajišíují spolehlivost a bezpečnost. E-shop worksafety.cz se specializuje na vybavení značky Courant a je jejím výhradním distributorem v ČR.

Hasičské jednotky se často ocitají v náročných situacích, kdy rychlý přístup k vybavení je nezbytný. S produkty od společnosti Courant už nebudete mít starost, že byste něco zapomněli nebo měli významné vybavení nepořádně uskladněné.

Courant taška Cross Pro - Skvělý společník na cestách

27364.png  Taška Courant Cross Pro
je skvělým řešením pro přepravu a uskladnění hasičského vybavení. Její unikátní design umožňuje přeměnit ji na přenosnou skříňku, kde máte přehledně srovnané a chráněné veškeré vybavení. Taška je ergonomicky navržená, což zajišíuje snadný a rychlý přístup do její vnitřní části. S kapacitou 54 litrů se do ní vejde vše, co potřebujete pro práci či záchranu. Díky poutkům na zavěšení vybavení je vše přehledně uspořádáno a snadno dostupné. Navíc je vyrobena z pevného a odolného materiálu, což ji dělá vhodnou nejen pro hasiče, ale i pro další outdoorové aktivity. Tašku Courant Cross Pro najdete v několika barevných
variantách, aí už preferujete žlutou, červenou, modrou nebo kombinaci modro-žluté.

Courant batoh na hasičské vodicí lano Faster - Bezpečné uložení a přeprava lana

30288-(2).jpg  Batoh Courant Faster na hasičské vodicí lano
o objemu 7 l je vyroben z odolného materiálu, který odolává teplotám až 220°C. Jeho konstrukce umožňuje přenášet vodicí lano o průměru cca 6 mm a délce až 60 m, spolu s dalším základním vybavením. S možností nošení na ramenních popruzích nebo připnutí k jinému vybavení zajišíuje volné ruce během operací a snadný přístup k lanu bez nutnosti otevírání celého batohu.

Courant pouzdro na vysílačku PORTE RADIO RADSTER - Bezpečná a praktická ochrana vysílačky

34928-(1).jpg
Pouzdro na vysílačku Courant PORTE RADIO RADSTER
je skvělým pomocníkem pro uchování a přepravu vaší vysílačky. S reflexními prvky a popruhem s 10 poutky na připevnění dalšího vybavení je nejen bezpečné, ale i praktické. Pouzdro umožňuje uložit vysílačky o výšce 10 - 23 cm a k jejich zajištění slouží elastická a nastavitelná gumička.

Courant popruh RHINOEVAC - Pro snadnou manipulaci s břemenem

34926.jpg  Popruh Courant RHINOEVAC
je šikovným doplňkem pro vytažení zasaženého, přepravu vybavení a další aplikace. Jeho kompaktní velikost umožňuje snadnou manipulaci a lze ho jednoduše vybalit i v rukavicích. S pevností až 2,5 kN a pevností švu 5 kN si můžete být jisti, že je spolehlivým partnerem i v náročných podmínkách.

Courant polohovací pás M-DROP - Víceúčelový a pohodlný

34916-(1).jpg   Courant polohovací pás M-DROP
je skvělým pomocníkem při zvedání osoby ze země a využití komponentu Courant nohavičky S-DROP mu umožňuje snadnou proměnu v jednoduchý sedací postroj pro evakuaci z budovy. Pás je velikostně nastavitelný a nosí se přes standardní pásek do kalhot. Díky přednímu D-kroužku a materiálovým poutkům je multifunkční a lze ho využít k pracovnímu polohování.

Courant polohovací pás C-DROP - Všestranný doplněk pro hasičské jednotky

34912-(1).png           Courant polohovací pás C-DROP
je unikátní produkt navržený pro hasičské jednotky. S využitím Courant nohavičky S-DROP lze snadno zvednout osobu ze země nebo rychle evakuovat z budovy. Velikost pásu je nastavitelná a nosí se jako standardní pásek do kalhot. D-kroužek na přední straně umožňuje pracovní polohování.
Certifikováno podle EN 358.

Courant nohavičky S-DROP - Spolehlivá evakuační pomůcka

34909-(1).jpg           Nohavičky Courant S-DROP
jsou skvělým doplňkem k evakuačním pásům Courant C-DROP nebo M-DROP. S jejich pomocí lze snadno vytvořit jednoduchý sedací postroj pro evakuaci nebo je použít samostatně k vytažení osob z budovy.

S profesionálním vybavením od značky Courant budou hasičské jednotky připravené čelit náročným situacím a zajišíovat bezpečnost a pomoc s maximální efektivitou. Produkty Courant jsou navrženy s ohledem na praktičnost, bezpečnost a pohodlí, a proto jsou oblíbenou volbou hasičských týmů po celém světě.

Všechno zmíněné vybavení lze zakoupit na e-shopu worksafety.cz, specializovaném na prodej a poradenství v oblastech výškových prací, záchrany a evakuace, ale i stromolezení.

Pokud chcete vybavení vyzkoušet na vlastní kůži, máte možnost! Ve školicím středisku ROPE HALL v Kolíně již proběhl workshop s názvem „Test Day“, který byl určen jednotkám HZS.

Cílem workshopu bylo seznámení s novými prostředky pro lezecké a záchranářské aktivity ve výškách, které ještě nejsou běžně používané a využívané v ČR.

RH_Testday_9-(1).jpg

RH_Testday_47.jpg

Během workshopu bylo testováno několik nových prostředků, včetně nízkoprůtažných lan pro záchranné práce a činnosti s rizikem poškození vysokými teplotami od značky MARLOW. Dále byl testován lezecký komplet CAMP, který je vhodný pro práce v požářištích díky vysoké odolnosti vůči teplu.

Byly také představeny speciální zásahové lezecké úvazky od značky COURANT a nové evakuační sety a systémy pro nouzové opuštění místa od firem Petzl, ISC, CAMP a CMC, včetně nového slaňovacího zařízení CMC CLUTCH.

Zaujala vás nabídka speciálního hasičského vybavení, nebo byste se chtěli také zúčastnit workshopu určeného pro zásahové týmy HZS, neváhejte se nám ozvat. Kontakt naleznete na tomto odkazu.