False

Technika/Vybavení/Technika

19.06.2024 | Ústí nad Labem/ Ústecký kraj
Zvýšení bezpečnosti ve SPOLCHEMII díky novému hasičskému vozidlu

10.června (Ústí nad Labem) – Významné posílení svého bezpečnostního vybavení oznámila ústecká SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Podniková hasičská jednotka získala nové výjezdové vozidlo a dokončila tak úspěšně modernizaci započatou v uplynulých letech. Novou posilou je technický automobil TA - L1CH, který bude určen především k záchraně osob, likvidaci úniků nebezpečných látek a jejich detekci v celém areálu firmy či jejím okolí. „Díky novému vozidlu budou naši podnikoví hasiči schopni efektivněji a bezpečněji reagovat na jakoukoli situaci. Nové vozidlo představuje významný a další krok vpřed v posilování bezpečnosti a ochrany nejen pro naši firmu, ale i pro okolí našeho areálu,” uvedl při této příležitosti generální ředitel firmy Daniel Tamchyna.

Nový technický automobil je dvoumístný a je postaven na dvounápravovém podvozku Iveco Daily 70C18H DC70 4×2. Pohon zajišťuje naftový motor o výkonu 129 kW a jeho celková hmotnost je 7,2 tuny, což jej předurčuje především pro provoz na zpevněných cestách.

IMG_7141-(1).jpg

Jeho specialitou je schopnost kontroly a měření přítomnosti hořlavých i dalších plynů a všech dalších potenciálně nebezpečných látek používaných ve výrobních procesech. Nový vůz doplnil v uplynulých letech úspěšně modernizovanou firemní hasičskou flotilu, která před dvěma lety získala moderní hasičský vůz CAS 20/4000/240 a ještě předtím modernizovala další dvě záložní zásahová vozidla Tatra a hasící automobil CAS.

V podnikové hasičské jednotce SPOLCHEMIE slouží aktuálně celkem 27 profesionálních hasičů a čtyři další zaměstnanci. Ti jsou ve třech směnách v případě potřeby připraveni zasáhnout v areálu již do dvou minut. Svoji připravenost prověřují pravidelně vedle běžného výcviku každoročně na třech taktických cvičeních a na jednom velkém součinnostním cvičení s krajskými i drážními hasiči a dalšími složkami Integrovaného záchranného systému.

SPOLCHEMIE ze skupiny Kaprain dlouhodobě kombinuje tradici s inovacemi. V současné době provozuje 80 % výroby na technologiích instalovaných po roce 2004. Investice do výzkumu a vývoje ji udržují v čele technologických trendů v chemickém průmyslu.

Zdroj: Jan Charvát
tiskový mluvčí SPOLCHEMIE