World Firefighters Games, Aalborg, Dánsko

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

24.09.2024 | Aalborg/ Dánsko

(23.09.2024) Profesionální hasiči HZS Zlínského kraje se zúčastnili ve dnech 7. – 14. září 2024 patnáctých Světových hasičských her (World Firefighters Games), které hostilo dánské město Aalborg. Hry byly uspořádány tradičně ve stylu olympijských her.

Na úvod se uskutečnil zahajovací ceremoniál a poté se účastnilo na 3000 hasičů z celého světa soutěží ve více než 40 disciplínách.

Profesionální hasiče Zlínského kraje reprezentovali Ondřej Rybnikář a Petr Sladký.

Ondřej Rybnikář z centrální hasičské stanice Uherské Hradiště, který je členem reprezentace HZS ČR v TFA, se soustředil především na tuto královskou disciplínu a dále se zúčastnil soutěže Stairrun – výběh do schodů. Jelikož se v Aalborgu nenachází výšková budova vhodná k disciplíně výběh schodů, tak využili pořadatelé venkovního schodiště vedoucího k vysílači umístěného na kopci uprostřed města. Startovní listina byla plně obsazena závodníky ze 32 zemí celého světa. Časy nejlepších se pohybovaly kolem tří minut. Sílu konkurence potvrzovaly časy, kdy rozdíl mezi prvním a pátým místem v některých věkových kategoriích byl pouhé 3 vteřiny. Ondřej se umístil s časem 3:11 na 8. místě ve své věkové kategorii do 30 let.

V hlavní disciplíně Nejtvrdší hasič přežívá (TFA) Ondra Rybníkář dokázal, že patří mezi
nejlepšísportovce v této disciplíně na světě. Zvítězil ve své věkové kategorii do 30 let a především se umístil v konkurenci téměř 250 závodníků z 31 zemí na druhé pozici v absolutním pořadí a zpět do Zlínského kraje se vrátil s titulem vicemistra světa v TFA. Na vítězného Michala Brousila z HZS JČK mu chyběly pouhé 2 sekundy.

Petr Sladký z centrální hasičské stanice Valašské Meziříčí soutěžil ve dvou disciplínách, a to triatlon a squash. Ve squashi se v obrovské konkurenci bohužel neprobojoval do finále a nezasáhl do boje o medaile. V jeho hlavní disciplíně triatlon si ve své kategorii 40 – 49 let vedl velmi dobře, bohužel zůstal těsně pod stupni vítězů a odvezl si nepopulární „bramborovou“ medaili.

Oběma závodníkům Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho kraje. Do dalších soutěží přejeme hodně úspěchů.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj + foto: HZS Zlínského kraje