False

Zábava/Dobrý nápad/Tip

12.06.2024 | Česká republika/ Rakousko
Parkování na letišti Vídeň

Když plánujete dovolenou, na kterou vyrážíte letecky, obvykle počítáte s odletem z Prahy. Řadě lidí by se ale vyplatilo letět spíše z jiných letišť, například z Vídně. Nepatříte mezi ně i vy?

Komu se vyplatí letět z Vídně?

Letiště Vienna Airport, jak už název napovídá, najdete nedaleko rakouské metropole. Z centra Vídně je to sem asi 18 kilometrů a nijak daleko to není ani z dalšího hlavního města. Z Bratislavy je to sem necelých 50 kilometrů. V porovnání s pražským Letištěm Václava Havla jde o podstatně vytíženější dopravní uzel. Zatímco Ruzyně odbaví asi 14 milionů cestujících ročně, ve Vídni je to skoro dvakrát tolik a podobné je to i s množstvím destinací, kam se odsud létá.

Velmi snadno se vám proto může stát, že z Prahy se do vaší cílové destinace podíváte jedině s přestupem, zatímco z Vídně vede přímá linka. Pokud navíc přestup znamená několikahodinové zdržení, neváhejte a volte odlet od našich jižních sousedů. O něm byste pak měli uvažovat vždy, pokud bydlíte na Moravě, zejména v její jižní části. I když je české dálniční napojení na Rakousko ostudou, do Vídně se třeba z Brna, Znojma, Zlína a ze spousty dalších míst dostanete mnohem rychleji než do Prahy.

Kde nechat své auto?

Může to mít vůbec nějaký háček? Ten první vás asi napadne. Pokud nevládnete němčinou, může být odlet z Vídně přece jen o něco málo náročnější než cesta z Prahy. Na druhou stranu i na Vienna Airport se bez problémů zorientujete i domluvíte, pokud vládnete alespoň lámanou angličtinou, takže žádný strach.

Za slabé místo na celém plánu tak můžete pokládat už jen to, kde ve Vídni necháte auto, kterým na letiště přijedete a kterým chcete po příletu zase odjet zpátky do české kotliny. I tuto obavu ale snadno rozptýlíme a nebudeme vám ani radit drahou cestu taxíkem nebo logisticky náročnou přepravu hromadnou dopravou. Bavíme se přece o vyspělé západní zemi. Všechny služby, které znáte z České republiky, jsou nabízeny i v Rakousku. To platí i o možnosti parkování v blízkosti letiště.

Přímo na letišti samozřejmě nejde o nijak levnou záležitost. Exkluzivní místo je třeba exkluzivně zaplatit. Jenže 27 milionů cestujících ročně, které vídeňským letištěm projdou, znamená velmi slušný trh. A v něm se pohybuje celá řada štik. To je dobrou zprávou pro cestující. Kde je konkurence, tam jsou i lepší ceny.

Kde najdete Panda Parken a kolik stojí?

Jednou z těchto štik je například společnost Panda Parken. Ta nabízí parkování vzdálené jen pár minut jízdy od Vienna Airport. I tuto vzdálenost vám pomůže zdolat, neboť v ceně parkování, která je mimochodem asi poloviční oproti cenám přímo na letišti, je i převoz na letiště k odletu a naopak z letiště k autu po příletu, a to v luxusní dodávce značky Mercedes. A když je řeč o ceně, pojďme ji rovnou specifikovat. Začíná na necelých šesti eurech za den. Za týdenní parkování pak zaplatíte lehce přes 80 eur.

Maximální bezpečnost i komfort

A co za tuto cenu dostanete? Kromě samotného parkování také hlídání vašeho plechového miláčka, a to v režimu 24/7. Obě parkovací plochy, které této společnosti patří, hlídají hned čtyři desítky kamer. Součástí balíčku služeb je i odvoz na letiště i z něj až k autu a využít můžete i volný salonek s kávou zdarma a WiFi. S Panda Parken tak odpadá i poslední problém s odletem z Vídně. Tady se o vás i o vaše auto skvěle postarají.