Evropa: Obětí ničivých povodní stoupá

Žhavé aktuality/Ze světa

17.09.2024 | Evropa
Evropa: Obětí ničivých povodní stoupá

Ničivé povodně v naší oblasti způsobily nejen nedozírné škody na majetku, ale také si vyžádaly mnoho životů. Přestože déšť ustal, počet obětí stoupá a mnoho lidí se stále pohřešuje.

Ničivé povodně v naší oblasti, které začaly ve čtvrtek a sužovaly naše sousední země neustálými dešti, jsou již zodpovědné za mnoho lidských životů.

Déšť se konečně uklidnil, ale po mnoha pohřešovaných se stále pátrá a ustupující voda odhaluje tragickou pravdu o počtu obětí.

Počet obětí povodní již vzrostl na dvacet dva

O víkendu první oběti povodní v Itálii a Rumunsku, kterých bylo 5. Intenzivní lijáky a povodně začaly brzy sužovat Českou republiku a Polsko, kde měly stejně tragické následky.

Povodně v Moravskoslezském kraji si vyžádaly již 3 oběti. Včera byli v Krnově zabiti dva lidé, jeden byl nalezen v zatopeném bytě. V neděli byla nalezena mrtvá v řece Krasovce.

V Polsku je registrováno 5 úmrtí. Úřady však prošetří, zda nejsou přímými oběťmi povodní.

Rakousko dnes hlásí další oběti

Počet obětí dnes (úterý 17. září) vzrostl na nejméně 5 v důsledku rozsáhlých záplav v Rakousku. Ve spolkové zemi Dolní Rakousko zemřela 81letá žena z okresu Tulln, uvedla agentura TASR podle agentury APA.

Podle vyjádření krajského policejního ředitelství přišla žena o život v zatopeném domě. Její mrtvé tělo objevila záchranná služba v úterý ráno.

První obětí ničivých povodní v Dolním Rakousku byl v neděli jeden z hasičů ve stejném okrese Tulln, když odčerpával vodu ze zaplavených oblastí.

V pondělí rakouské úřady oznámily nález těl dvou mužů ve věku 70 a 80 let, kteří každý přišel o život ve svém vlastním zatopeném domě. Čtvrtou obětí byl v pondělí dosud neznámý muž, jehož tělo bylo objeveno ve vodě ve vesnici Klosterneuburg.

Slovensko se vyhnulo nejhoršímu

I když povodně na Slovensku způsobily mnoho materiálních škod, zejména v Záhoří, v okolí Bratislavy a Čadcy, tomu nejhoršínu se vyhnulo.

Jen včera muselo být z Devínské Nové Vsi evakuováno asi 100 lidí, ale naštěstí nezaznamenali žádné oběti.

Autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Foto: ilustrační pexels