Hasiči Gran Canaria se mobilizovali

Žhavé aktuality/Ze světa

25.07.2023 | Gran Canaria/ Kanárské ostrovy

Aktualizace: 25.7.2023 19:00hod.

Cabildo de Gran Canaria oznámila, že v úterý byl vyhlášen lesní požár v Cortijo de Huertas v obci Tejeda, který již spálil 200 hektarů a v němž již na místě působí prostředky k uhašení.

Konkrétně po vyhlášení výstrahy před tímto požárem byly mobilizovány zásahové a posilové týmy pro lesní požáry (EIRIF) vlády Kanárských ostrovů, jakož i sbory pro posílení lesních požárů (BRIF) a vrtulníky ministerstva ekologické transformace, jakož i GES regionální exekutivy.

Podobně civilní garda Tejeda a San Mateo vystěhovala oblast Pico de las Nieves, stejně jako 240 obyvatel města Cuevas Blancas.

Technický ředitel pro hašení Luis Fernando Arencibia uvedl, že se pracuje hlavně na levém křídle požáru, aby se "zabránilo tomu, že oheň půjde do Camarety a Valsequillo" a dalších obydlených oblastí. Jak vysvětlil, oheň je stále na úrovni jedna a během odpoledne tohoto úterý bude rozhodnuto, zda půjde do druhého stupně.

Uzávěrky silnic

Kromě toho byla uzavřena silnice GC-15 na kilometru 14 + 600 v La Lechuza při výstupu na vrchol; GC-600 na kilometru 6 až 14 200, který spojuje Cruz de Los Llanos s Ayacata; a GC-130 z nulového kilometru na 11+550, který spojuje Cruz de Los Llanos s Cazadores.

Je žádáno obyvatelstvo, aby se pokud možno vyhnulo silnici GC-120 a vyšplhalo na vrchol přes La Pasadilla.

Úřady uvedly, že příčina požáru zatím není známa.

Lesní požár ohlášeny dnes 25.7.2023 odpoledne 13:35 na vrcholu Gran Canaria. Aktivované byly bespečnostné složky a v tuto chvíli působí.

Hasiči Gran Canaria se mobilizovali kvůli vysokému potenciálu lesního požáru.

Cabildo de Gran Canaria hlásí:

V Cortijo de Huertas, obce Tejeda, bylo vyhlášeno požární pásmo. Hasicčské jednotky již působí na místě, požár nabírá na intenzitě

Pozemní a vzdušné zdroje již v oblasti fungují, ale jelikož se jedná o oblast s bohatou vegetací a větrem a nízkou vlhkostí, plameny se rychle šíří po celé oblasti, což způsobuje velký sloup dýmu viditelný z mnoha míst na ostrově.

Zdroj: Bomberos Gran Canaria La Palma