Itálie: Velký požár a evakuace turistů

Žhavé aktuality/Ze světa

24.07.2024 | ViesteI Itálie
Itálie: Velký požár a evakuace turistů

Velký požár vypukl v lese s výhledem na záliv San Felice ve Vieste na řece Gargano. "Je to kritická situace," řekl starosta Giuseppe Nobiletti a zdůraznil, že státní zastupitelství předpokládá zákeřnou povahu požáru. "Panují obavy z větru, který tlačí plameny směrem k Baia dei Campi (stavba, ve které žije asi dva tisíce lidí)," dodal.

Evakuace

Hasiči preventivně nařídili evakuaci nedalekého ubytovacího zařízení Baia dei Campi, kde žije asi 1200 lidí. Do akce byli také dva kanadští vojáci a vrtulník hasičského sboru, stejně jako vozidla zasahující ze země. Plameny se rozvinuly v neprostupné oblasti a tlačeny silným větrem postupují směrem k ubytovacímu zařízení. Turisté, kteří nemají auto, jsou přepraveni na palubě lodí po moři a ubytováni v tělocvičně, kterou zřídila obec Vieste.

Silnice uzavřena

Z důvodu požáru byla nařízena také uzavírka provinční silnice v úseku směrem na Mattinatu.

Hypotéza, že požár má žhářský charakter, se potvrdila.

V Itálii téměř denně vypukají četné malé požáry, zejména na jihu a na ostrovech, zatímco celá země je zasažena vlnou veder. 17. července zemřeli dva hasiči poblíž města Matera v regionu Basilicata, který sousedí s Apulií.

autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Foto ilustrační redakce HASIČI.CZ, © ​Desi Eccleston