Itálie: Zřítil se balkon Vela Celeste

Žhavé aktuality/Ze světa

25.07.2024 | Neapol/ Itálie
Itálie: Zřítil se balkon Vela Celeste

Okamžiky hrůzy v pondělí pozdě večer v neapolské čtvrti Scampia. Zřícení spojovacího balkonu v oblasti Vela Celeste, oblíbené osadě v této oblasti, způsobilo tři úmrtí a 12 zraněných, včetně sedmi nezletilých. Dvě dívky ze sedmi mladých pacientů ve věku 7 a 4 roky jsou ve velmi vážném stavu s mnohočetným poraněním lebky a v současné době jsou hospitalizováni na jednotce intenzivní péče s vyhrazenou prognózou.

Zřícení, ke kterému došlo ve třetím patře, se při pádu dotklo i balkonů ve druhém a prvním patře. Hasiči se po prokopání suti dokončili evakuaci horních pater. Asi 800 obyvatel bylo vystěhováno, ale 300 se bude moci vrátit do 66 bytů již v úterý večer.

Evakuace byla nařízena z důvodu
technické kontroly budovy.

Zdravotní sestra, která měla v pondělí pozdě večer službu v dětské nemocnici
 Santobono v Neapoli, kde je hospitalizováno sedm dívek zapojených do zřícení, které má na svědomí tři mrtvé, dvě ženy a jednoho muže. "Nikdy za pět let na pohotovosti," přiznává, "jsem se necítila tak ztracená, bezmocnější, prázdnější, všechno to bylo tak neskutečné..."