Magnesia je v ohnivém kruhu

Žhavé aktuality/Ze světa

26.07.2023 | Řecko
Oblast Magnesia je v ohnivém kruhu, protože vypukly 2 různé požáry, v diametrálně odlišných oblastech regionální jednotky, přičemž hasiči jsou v pohotovosti a bojují s plameny, ale také se silným větrem.

Ve 14:30 mistního času vypukl požár v oblasti Velestina a dosáhl velkých rozměrů kvůli louce v oblasti, přičemž plameny již dosáhly Sesla.

Ve skutečnosti byla Sesklo preventivně evakuována. V Seskle existují silné hasičské sbory, které vytvářejí ochranné zóny požáru, aby se nerozšířil do Sesklo a Dimini, což je předměstí Volosu a do průmyslových a řemeslných jednotek, které existují v širší oblasti.

Posilené hasičské sbory spěchaly do oblasti, aby ji uhasily jak z Volosu, tak z průmyslových oblastí. Oheň spaluje louky na silnici do Aerinos. Regionální guvernér Thesálie Kostas Agorastos a zástupkyně regionálního guvernéra Magnesie Dorothea Kolyndrini spěchají k požáru Velestina.

Kromě toho byly zapáleny domy v oblasti Agios Georgios ve Feron Magnesia, úřady vyslaly zprávu 112 pro tři vesnice. Krátce nato byla odeslána zpráva ze 112 pro osady Dimini a Paliouri.

Alarm pro další 2 oblasti

Mezitím od 15:00 vypukl požár také v oblasti Krokio v obci Almyros, kde také hoří pastviny.

Třetí požár vypukl krátce po 12:30 v oblasti Paltsi v jižním Pelionu, kde se okamžitě aktivovali silné hasičské sbory s 10 vozidly, mnoho dobrovolníků a také klub speciálních sil a podařilo se jim oheň uhasit po usilovném úsilí, než se zvětšil.

Magnesia je pod palbou, protože 2 požáry jsou v plném proudu, přičemž hasiči bojují o udržení požáru v mezích. Poplach byl vyhlášen pro Velestino, kde jsou obyvatelé již evakuováni z prvních domů osady.

Ve Velestinu je v provozu 6 vozidel s 18 hasiči a 2 vrtulníky. K požáru došlo v agrolesnické oblasti mimo oblast Agios Georgios in Feres. Práce hasičského sboru je extrémně obtížná, protože v oblasti převládají vysoké teploty a fouká silný vítr.

Jak uvádí magnesianews, v osadě hoří domy. Byla vydána zpráva 112, vyzývající obyvatele Velestina, Sesklo a Agios Georgios Feres, aby byli připraveni.

Zdroj: eonom