Počet obětí požárů v Portugalsku vzrostl

Žhavé aktuality/Ze světa

17.09.2024 | Portugalsko
Počet obětí požárů v Portugalsku vzrostl

Portugalský národní úřad pro mimořádné situace a civilní ochranu v úterý oznámil smrt tří hasičů při hašení požárů, které pustoší zemi od víkendu, čímž se počet obětí plamenů zvýšil na sedm.

Portugalsko trpí vlnou požárů, která začala tento víkend. V současné době probíhá 65 požárů, s vyšším výskytem v severních a středních regionech země, které také způsobily padesát zranění.

Požáry vedly vládu k vyhlášení pohotovosti kvůli nebezpečí požáru do konce tohoto čtvrtka. K řešení krize nasadila portugalská země celkem
 5 000 hasičů, kromě 1 700 pozemních a 29 leteckých zdrojů.

Nejznepokojivější jsou ve středních a severních regionech země, se zvláštním zastoupením v okrese Aveiro.

Minulé pondělí byly v rámci mechanismu civilní ochrany Evropské unie přidány dva španělské obojživelné letouny Canadair a očekává se, že se v nadcházejících hodinách připojí dalších šest z Francie, Itálie a Řecka.

autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Foto ilustrační redakce HASIČI.CZ, © Desi Eccleston