Polsko: Na auto spadl strom, řidič byl uvnitř

Žhavé aktuality/Ze světa

17.07.2024 | Polsko
Polsko: Na auto spadl strom, řidič byl uvnitř

Nebezpečný incident se odehrál v úterý poblíž Garwolinu. Na auto, ve kterém byl řidič, spadl velký strom. S následky noční bouře bojovali také hasiči z Wyszkowa. Byly tam záplavy, byly poničené střechy.

Incident se stromem se odehrál ve městě Miętne. - Mladý řidič zastavil své auto během bouřky. Pak na jeho auto spadl strom a rozdrtil prostor pro cestující.
451691733_808222191447195_7750868031349628082_n.jpg
Mladý řidič byl ve vozidle zaklíněn.  Po celou dobu byl při vědomí, byl s ním kontakt. Hasiči strom pokáceli pilou, kousek po kousku. K vyproštění muže použili i hydraulické nářadí.
Zásah hasičského záchranného sboru spočíval v: zajištění místa zásahu, odstranění spadlého stromu z vozidla pomocí motorových pil a zpřístupnění uvězněné osoby pomocí hydraulického nářadí. Osvobozená osoba nepotřebovala lékařskou péči. Zásahu, který trval asi hodinu, se zúčastnily dva hasičské sbory," shrnuje vrchní kapitán Piotr Filipek.

Poškozené střechy, popadané stromy

Podle výpočtů mluvčího vrchního velitele Státního hasičského záchranného sboru vrchního brigádního generála Karola Kierzkowského hasiči v úterý do 18 hodin obdrželi 2,7 tisíce hlášení o odstraňování následků silného větru a zaplavení budov a ulic. 40 hlášení se týkalo poškozených budov.

Zasahovali také hasiči z Mazovska. Okresní velitelství Státního hasičského sboru ve Wyszkowě na sociálních sítích oznámilo, že kvůli silným dešťům a silnému větru řešilo velitelské stanoviště místního okresního ředitelství od úterních 18:00 do středečních 8:00 69 událostí, z toho: 40 se týkalo popadaných a poškozených stromů, 21 se týkalo odčerpávání vody a osm se týkalo poškozených střech.

Žádosti o pomoc stále přicházejí.

autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ

foto: Facebook OSP Miętne

Další článek zde: Hasiči radí: Jak se chovat při bouřce?