Požární poplach v Chorvatsku

Žhavé aktuality/Ze světa

25.07.2024 | Chorvatsko
Požární poplach v Chorvatsku

Požár u Ponikve a Česvenice, kouř zahalil Pelješac.

Dnes 25.7.2024 v 11:O5 hodin vypukl rozsáhlý požár ve městě Ponikve na ostrově Pelješac a hustý kouř je viditelný i na druhé straně Pelješackého mostu. S hašením požáru pomáhá také letectvo, zatímco hasiči se soustředí na hašení plamenů v těžko přístupné oblasti mezi Ponikve a Česvenicí.

14:00 Krajský velitel hasičů Stjepan Simović potvrdil, že požár zasáhl velkou oblast a silný vítr ztěžuje jeho uhašení. "Domy zatím nejsou ohroženy, ale kvůli větru není vyloučeno, že později nebudou žádné problémy. Kromě čtyř Canadair CL-415 jsou na místě všechny hasičské sbory z Pelješace, aktivovali jsme také Dubrovnický zásahový hasičský sbor a hasiči JVP Dubrovník, Dubrovnické přímoří a Metković," řekl Simović.

autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Foto ilustrační redakce HASIČI.CZ, © ​Desi Eccleston