Rakousko: Záchranná akce klisny

Žhavé aktuality/Ze světa

11.10.2024 | Ernstbrunn/ Rakousko
Rakousko: Záchranná akce klisny

Ve čtvrtek ráno 10. října 2024 obdrželi dobrovolní hasiči hlášení o pomoc při záchraně zvířete v zámku Ernstbrunn. Klisna při procházce prorazila jednou zadní nohou poklop kanálu a upadla. Protože se personálu ani majiteli nepodařilo vysvobodit koně z jeho nesnází, byli hasiči přivoláni na pomoc.

Když hasiči dorazili, byl učiněn další pokus postavit klisnu na nohy s lidskou silou. Aby se zvíře ještě více netrápilo, zůstaly za záchrannými vozidly všechny zbytečné záchranné služby a při našem příjezdu byly vypnuty i speciální signály jako modré světlo.

462683583_570844538841984_2315964404352071569_n-(1).jpg

Po příjezdu veterinářky, která koně uklidnila pomocí léku, bylo po konzultaci s naším vedoucím operací rozhodnuto provést záchranu pomocí jeřábu našeho výměnného nakladače. Jeřáb byl přesunut do polohy vedle zvířete a po připevnění širokých zvedacích popruhů mohl být kůň bezpečně vysvobozen ze své nesnáze krátkým zdvihem.

Naštěstí byl kůň po záchraně schopen opustit místo nehody sám se svým majitelem. Veterinář poté provedl podrobné vyšetření, aby se ujistil, že zvíře neutrpělo žádná další zranění.

Zaměstnanci na místě okamžitě zajistili odborné utěsnění šachty, aby nemohlo dojít k dalším nehodám. Po úspěšném dokončení operace se hasiči mohli vrátit na základnu. Ulevilo se nám, že se zvířeti nic vážného nestalo a že spolupráce na místě byla klidná a bezproblémová.

Zdroj + foto: facebook
Freiwillige Feuerwehr Ernstbrunn