Řecko: Bojuje s plameny v mnoha oblastech

Žhavé aktuality/Ze světa

24.07.2024 | Řecko
Řecko: Bojuje s plameny v mnoha oblastech

Hasičský sbor je v pohotovosti kvůli požárům v mnoha oblastech země, protože fronty požárů probíhají v Chaniina Zakynthosuv Kilkisu a Kavale. S plameny bojují silné síly, zatímco linka 112 byla aktivována a vyslala příval zpráv o evakuaci.

Ohnivá fronta v Chanii se vymkla kontrole

Hasiči v Chanii stále bojují s plameny, protože rozsáhlý požár, který vypukl ve středu ráno ve vesnici Agriles Selinou, je v plném proudu.

Posílené síly

Podle poslední aktualizace hasičského sboru zůstává situace znepokojivá, síly byly posíleny. Na místě zasahuje 88 hasičů, tři speciální jednotky, 28 vozidel, čtyři vrtulníky a čtyři letadla, aby požár uhasili.

Požár Kilkis

Požár, který je v plném proudu a vypukl ve středu 24. července kolem 13:30 v oblasti Korona v obci Paionia v Kilkis, hoří v husté lesní oblasti.

Požár v tuto chvíli a ve směru větru neohrožuje obytné oblasti.

Ze vzduchu zasahuje 38 hasičů s 11 vozidly, turistický sbor, ze vzduchu pomáhají dvě letadla a vrtulník

Zároveň se objevuje lepší obrázek s roztroušenými ohnisky a požárem, který od rána vypukl v lesní oblasti v Agios Christoforos v obci Pangaio v provincii Kavala.

Na místě zasahuje 33 hasičů s turistickým týmem 7. EMODE, 9 vozidly, 7 letadly a 3 vrtulníky.

Požár na Zakynthosu byl vymezen

Ve středu brzy odpoledne byl na hasičském sboru vyhlášen poplach kvůli požáru, který vypukl v agrolesnické oblasti v oblasti Fiolitis na ostrově Zakynthos.

Podle informací Hasičského záchranného sboru zasahuje 18 hasičů se 7 vozidly, přičemž byla mobilizována 4 letadla. Fronta byla vytyčena.

Oheň je nyní v Aspropyrgosu

Vzdušné prostředky byly povolány

Na hasičském záchranném sboru byl vyhlášen poplach poté, co v Aspropyrgosu vypukl požár.

Konkrétně oheň hoří v nízké vegetaci v
Lakka Kyrillou.

Na místě zasahuje 36 hasičů se speciálným týmem 1. EMODE, 9 vozidly, 2 letadly a vrtulníkem. Pomáhají také vodonosné vrstvy místních úřadů.

autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Foto ilustrační redakce HASIČI.CZ, © ​Desi Eccleston