Slovensko: Město Bratislava vyhlásilo MIMOŘÁDNÝ STAV

Žhavé aktuality/Ze světa

13.09.2024 | Slovensko
Slovensko: Město Bratislava vyhlásilo MIMOŘÁDNÝ STAV

V Bratislavě platí varování před deštěm, větrem a povodněmi.

Město Bratislava vyhlásilo v pátek mimořádný stav na základě stanovisek Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) a vývoje meteorologické situace.

V hlavním městě je oficiálně v platnosti několik varování vydaných SHMÚ, a to před stupněm deště 2, před větrem stupně 1 a před povodněmi stupně 2.

Zároveň jako preventivní opatření od odpoledne uzavře parkoviště na Tyršově nábrežii (Lunapark), jak informoval TASR bratislavský mluvčí Peter Bubla.

Policie informuje o aktuální situaci

Policie Slovenské republiky zároveň informuje, že doposud byly vyslány policejní hlídky na Slovanské nábředitelství v městské části Děvín, kde je v současné době zatopená část parkoviště.

Poté byli posláni do Budyšínské ulice, kde jedna větev spadla na silnici. Na Odborárské ulici a také na ulici Račianská u vozovny Krasňany provedli nezbytné úkony související s pádem stromu na dvou osobních vozidlech, informuje policie na sociální síti.

"Hladiny vod stoupají především v povodí Myjavy a Moravy, na přítocích Malých Karpat ze strany Záhoří a Dunaje. Již nyní zaznamenáváme nárůst až výrazný nárůst v horní části slovenského úseku řek Moravy a Dunaje v důsledku současných úhrnů v horních úsecích těchto povodí," upozornili meteorologové.

Desítky hasičů, vojáků a policistů zahajují u obce Kopčany práce na protipovodňových opatřeních na řece Moravě.

Autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Foto ilustrační redakce HASIČI.CZ, © Desi Eccleston