V Rakousku zemřel hasič při zásahu

Žhavé aktuality/Ze světa

16.09.2024 | Rakousko
V Rakousku zemřel hasič při zásahu

V Rakousku bojují již třetí den po sobě s ničivými povodněmi. Z země byly zatím hlášeny tři oběti, jednou z nich je hasič, který pomáhal v postižených oblastech.

Jen během neděle bylo nasazeno 1160 hasičských sborů se 20 000 členy. Nasazeny jsou také stovky dobrovolných hasičů.

V Dolním Rakousku si povodeň vyžádala další dva životy. O život přišel také 75letý hasič, který zemřel v neděli při odčerpávání vody. Těla zemřelých byla nalezena v domech ve čtvrti Korneuburg a v okrese St. Pölten.

Celkem tři oběti a obrovské materiální škody

Situace v Rakousku zůstává velmi kritická. V Dolním Rakousku je v provozu 11 vrtulníků.

Úřady musí také bojovat s řadou hoaxů, např. o nedostatku pitné vody v St. Pöltenu. "Zásobování pitnou vodou ve městě je zaručeno," informují představitelé města.

Ve Vídni je provoz metra stále omezený. Cestující musí přestoupit na jiné linky, nebo přímo na tramvaj či autobus. Kdy se situace zlepší, zatím není známo.

Není také známo, kdy se 140 cestujících z výletní lodi do Budapešti bude moci vylodit poté, co uvízli ve Vídni.

V nadcházejících hodinách bude pršet

Rakouští meteorologové očekávají srážky i během úterý. Očekává se vydatné sněžení zejména ve Vorarlbersku, Tyrolsku a Salcburku, chvíli pak bude pršet také v Innu, Mühle a Waldviertelu.

Autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Foto: ilustrační pexels