Požár rodinného domu

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.10.2024 | České Budějovice/ Jihočeský kraj
Požár rodinného domu

Středa 2. října 2024, čas: 1:35 - požár domu v Českých Budějovicích. Osádky čtyři cisteren a automobilového žebříku profesionálních hasičů ze stanice České Budějovice a Suché Vrbné a dobrovolné jednotky obce Hrdějovice likvidovaly požár, který zasáhnul střechu domu a šířil se krovem. Z domu byly evakuovány tři osoby, byla pro ně povolána ZZS. Hasiči dostali požár pod kontrolu po třetí hodině ranní, velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru v 3:12 hodin. Pak bylo nutné střechu složenou z ocelových konstrukcí rozebrat a vše řádně dohasit. Jednotky postupně z místa zásahu začaly odjíždět po čtvrté hodině ranní.
Vzniklá škoda činí v tuto chvíli 900 000,-, hodnota uchráněného majteku je jeden milión korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.
Požářiště ještě v dopoledních hodinách bude monitorovat českobudějovická profesionální jednotka.

Zdroj + foto: facebook HZS Jihočeského kraje