Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 7. 11. 2018 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 07:04
Profesionální jednotka z centrální stanice byla povolána do Kydlinovského ulice k nálezu podezřelého předmětu. Při zemních pracích byl objeven v půdě železný předmět, který připomínal nášlapnou minu. Hasiči spolupracovali namístě s Policií ČR. Policejní pyrotechnik posléze potvrdil, že se o minu nejedná. Jednotka se poté vrátila zpět na stanici.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:42
HKV2-(1).jpg
Do Veverkovy ulice mířili profesionální hradečtí hasiči, stala se zde dopravní nehoda osobního vozu a motocyklu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Veverkova ulice byla po dobu provádění záchranných prací uzavřena. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a odpojili u havarovaných prostředků akumulátory. Jednotka zároveň usměrňovala dopravu a posléze se postarala o odstranění následků nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Choteč – dopravní nehoda – 15:04
Jičínští profesionální hasiči byli zalarmováni ve středu odpoledne. Vyjížděli k dopravní nehodě osobního vozidla se zraněním dvou osob. Ty se nacházely v době příjezdu hasičů na místo již mimo havarovaný vůz. Automobil skončil po nehodě převrácený na střechu a nacházel se částečně mimo vozovku na krajnici. Hasiči místo nehody zajistili, provedli protipožární opatření a odstranili následky nehody. Zraněné si převzali do svých rukou záchranáři.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – požár – 07:58
Jaromer1-(1).jpg
Do areálu nemocnice v Národní ulici spěchala profesionální jednotka z Jaroměře. Byl zde oznámen požár osobního automobilu zn. Fiat Punto, který byl na plynový pohon. Při příjezdu hasičů hořel vůz v motorovém prostoru.
Jaromer2-(1).jpg
Hasiči dostali plameny pod kontrolu velmi rychle. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 10:23
U dopravní nehody dodávky zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka. Nehoda se stala na komunikaci I/14 na silničním úseku Nové Město nad Metují – Spy. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, hasiči jí poskytli první předlékařskou péči a posléze si ji převzali do péče záchranáři. Komunikace byla po dobu záchranných a likvidačních prací částečně průjezdná.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Čestice – dopravní nehoda – 09:12
cestice-(1).jpg
K nehodě dvou osobních automobilů spěchali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. Nehoda se stala na komunikaci I/11, kde jedno vozidlo narazilo do druhého zezadu. Hasiči zabezpečili vozidla proti vzniku požáru a zajistili úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Horní Brusnice – požár – 12:28
Horni-Busnice1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Hostinného a Bílé Třemešné spěchali do obce Horní Brusnice, kde byl nahlášen požár automobilu s osobou uvnitř. Při příjezdu na místo události jednotky průzkumem zjistily, že se pod vozovkou v místním potoce nachází hořící osobní automobil. Požár okamžitě pomocí vodního proudu uhasily a následně vyprostily popálenou osobu, kterou si převzali do své péče záchranáři. Pacient byl následně transportován vrtulníkem LZS do zdravotnického zařízení. Při šetření příčiny požáru bylo zjištěno, že osoba ve voze chtěla pravděpodobně spáchat sebevraždu. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 130 tisíc korun.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje