Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 8. 11. 2018 celkem 14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 12:36
HK.jpg
Na komunikaci I/35 v ulici Antonína Dvořáka došlo k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo události zabezpečili a provedli protipožární opatření. Do příjezdu policie usměrňovala jednotka dopravu v silném provozu.

Hradec Králové – požár – 13:35
Profesionální jednotka z centrální stanice vyjížděla k nahlášenému požáru osobního vozidla na ulici Akademika Heyrovského. Při příjezdu jednotky na místo hořel vůz v motorovém prostoru. Hasiči dostali plameny rychle pod kontrolu, oheň napáchal škodu asi 10 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – požár – 10:03
horice.jpg
Do Pelikánovy ulice spěchaly celkem čtyři jednotky hasičů. Ve sklepě bytového domu byl nahlášen kouř vycházející z mandlu. Po příjezdu jednotek na místo provedli hasiči průzkum a zjistili, že skutečně došlo k zahoření v zařízení, plamenné hoření už ale nebylo vidět. Jednotky odvětraly prostor a předaly místo zásahu. Při zahoření elektroinstalace vznikla škoda asi 3 tisíce korun.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – dopravní nehoda – 05:50
Josefov.jpg
Profesionální jednotka z Jaroměře zasahovala v Josefově v ulici 5. května. Došlo zde k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči místo události zajistili. Vozidla neblokovala provoz na komunikaci, nedošlo ani ke znečištění komunikace. Jednotka se tak mohla vrátit zpět na stanici.
ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – únik nebezpečných látek – 04:12
Ve Štemberkově ulici likvidovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou olejovou skvrnu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Špindlerův Mlýn – únik nebezpečných látek – 12:31
U jednoho z penzionů došlo k úniku plynu z překopnuté přípojky. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna. Hasiči vytyčili nebezpečnou zónu a provedli na místě protipožární opatření. Dále přípojku v zemi odkopali, aby se dala zaškrtit. Na místě spolupracovaly jednotky spolu s energetiky.

Zdobín – požár – 19:16
Tři jednotka zasahovaly večer v jednom z rodinných domů ve Zdobíně. Majitelé zde nahlásili požár podlahy, která zahořela zřejmě od krbu. Hasiči zlikvidovali požár pomocí vysokotlakého proudu vody a poté museli část podlahy rozebrat, aby odhalili případná skrytá ohniska. Požár způsobil škodu asi jeden tisíc korun. Díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 50 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Hořic a dobrovolná jednotka z Miletína.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje