Muže sraženého tramvají vyprostili hasiči

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.07.2024 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Muže sraženého tramvají vyprostili hasiči

Dvě jednotky profesionální hasičů vyjížděly k dopravní nehodě, při které došlo ke střetu chodce s tramvají, do městské části Poruba v Ostravě.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, v úterý 23.7.2024. v 8:47 hod. a na místo události okamžitě vyslalo profesionální jednotky hasičů ze stanic v Ostravě-Porubě a Ostravě-Fifejdách.

Již při příjezdu k místu události viděli hasiči muže zaklíněného pod přední částí tramvaje a neprodleně začali s poskytováním předlékařské první pomoci, a to až do doby příjezdu zdravotníků. Následně za pomocí páteřové desky vytáhli muže zpod tramvaje a předali do péče Zdravotnické záchranné službě, které zároveň asistovali při transportu raněného.

Po došetření nehody ze strany Policie ČR provedli hasiči úklid drážního tělesa a tramvajová doprava, která byla obousměrně uzavřena, mohla být opět zprovozněna.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje