Ostravští hasiči vyprošťovali na zasněžené dálnici velký přívěs

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Ostravští hasiči vyprošťovali na zasněžené dálnici velký přívěs
      silnicari_znacka_zimni_vybava_pneumatiky_denik-630.jpg

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve čtvrtek 30.11.2017 odpoledne na dálnici D1 na úrovni Ostravy-Polanky nad Odrou, kde narazil kamion s přívěsem do svodidel. Řidič vyvázl bez zranění, hasiči museli pomocí Bizona a jeřábu vyprostit a odtáhnout na odstavný pruh velký přívěs. Dálnice ve z Klimkovic na Ostravu byla zhruba půlhodiny zcela uzavřena, tvořila se několikakilometrová fronta vozidel.

a.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno půl hodiny po čtvrtečním poledni. Na dálnici vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Přívoz a Zábřeh, odkud dodatečně vyjel vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon a silný jeřáb Demag/Terex.
aa.jpg
            Hasičům se podařilo rozpojit soupravu, takže řidič mohl odjet na dálniční krajnici s tahačem a návěsem, přívěs dál blokoval celý pruh. Až do příjezdu speciální techniky k vyprošťování byl průjezdný ve směru na Ostravu levý pruh, pak byla dálnice v jednom směru zcela uzavřena. Samotné vyprošťování trvalo asi čtvrthodinu.
y.jpg
            Za čtvrtečního sněžení v Moravskoslezském kraji museli hasiči vyjet dosud ke 14 nehodám, ale jen „několikrát“ k vyproštění kamionů a nákladních automobilů, přitom na dálnici D1 pouze jednou. Tyto nehody (kde zasahovali hasiči) se obešly bez vážnějších zranění

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje