Video: Hasiči zasahovali u dvou dopravních nehod

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.10.2024 | Olomoucký kraj
Video: Hasiči zasahovali u dvou dopravních nehod

Dvě situace na silnicích včera zaměstnaly hasiče v Olomouckém kraji.
Nejprve dopravní nehoda osobního automobilu na dálnici D35 u obce Daskabát. OA sjel z dálnice mimo komunikaci do blízkého lesíku. Na místě 4 zraněné osoby, 2 transportovány LZS do nemocnice. Provedli jsme protipožární opatření, vyřezali zaklíněné vozidlo z pod stromů, zajistili unikající kapaliny.
Na místě zasahovala profi jenotka z Lipníku nad Bečvou a JSDHO z Velkého Újezdu.

Druhou událost hasiči řešili na silnici I/44 pod Červenohorským sedlem. Autobus převážející 15 mladých fotbalistů s trenéry začal hořet. Všichni pasažéři včetně ridiče opustili všas autobus. Ani pohotovým pokusem o uhašení hasícími přístroji se nepodařilo předejít kompletnímu zničení autobusu. Při našem příjezdu už byl celý v plamenech.

Hasiči provedli jeho uhašení, zajistili únik provozních kapalin a odčerpání cca 200 litrů nafty z nádrže. Příčinou byla technická závada v motorovém prostoru. Výše škody byla určena na 200 000 Kč. Událost se obešla bez zranění.

Zasahovaly profi jednotky z Jeseníku a Šumperku + JSDHO Petrov nad Desnou, Loučná nad Desnou a Velké Losiny. (JK)

Zdroj: facebook HZS Olomouckého kraje
Foto: facebook HZS Olomouckého kraje