Video: Jesenicko po povodni

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.09.2024 | Olomoucký kraj
Video: Jesenicko po povodni

V těchto dnech na Jesenicku úzce spolupracujeme se Záchranný útvar HZS ČR a jejich hasičskými speciály a odborníky. Naším cílem je nejen likvidovat následky povodní, ale také v místě zajistit bezpečí a minimalizovat rizika spojená s narušenými konstrukcemi různých typů staveb. Reagujeme na rozhodnutí statika a stavebního úřadu a úzce s nimi spolupracujeme tak, aby vše proběhlo pod odborným dohledem a technicky správně. (LB)

I toto je bohužel součástí naší práce
Vzhledem k postupně se vyvíjející situaci na Jesenicku bylo v rámci bezpečnosti osob a zasahujících hasičů rozhodnuto o zapojení sil a prostředků jednotek ZÚ do činností spojených s odstraňováním nebezpečných stavů u objektů, u kterých statik rozhodl o jejich stržení. Konkrétně se jedná o rizikové objekty, které mohou svým stavem způsobit následně výrazné škody a ohrožovat zdraví a životy občanů. Jedním z takto stržených objektů, který po povodních ohrožoval okolní budovy a znesnadňoval pohyb po místní komunikaci, se stala trafostanice v Bělé pod Pradědem, která svým náklonem už připomínala spíše světově známou Šikmou věž v Pise. Prostřednictvím pásového rypadla byla dne 23. 9. budova trafostanice postupně rozebírána, až do doby, než došlo k jejímu komplexnímu stržení.
Prováděné práce probíhaly z bezpečnostního hlediska v součinnosti s jednotkami HZS Olomouckého kraje, statikem, stavebním úřadem a pod vedením velitele zásahu HZS příslušného kraje.

Zdroj + foto: facebook HZS Olomouckého kraje