Likvidace nalezené letecké pumy

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.08.2024 | Záluží/ Ústecký kraj
Likvidace nalezené letecké pumy

Dne 30.8.2024 v odpoledních hodinách se předpokládá likvidace nalezené letecké pumy formou řízeného odstřelu v areálu společnosti Oren Unipetrol RPA v Záluží u Litvínova. V tomto čase, který bude průběžně upřesňován nevstupujte v žádném případě do vymezené zóny (viz. mapa), která bude v terénu vyznačena a dbejte pokynů na místě přítomných zástupců složek IZS.
Nevstupujte do nebezpečné zóny ani po řízeném odstřelu!

457385844_1012464604001280_3932273113183639568_n.jpg
Následně proběhne průzkum nebezpečné zóny, který bude trvat přibližně 4 hodiny. Poté bude rozhodnuto o dalším postupu.
Silnice I/27 a rovněž paralelní tramvajová trať bude mezi Litvínovem a Mostem uzavřena na nezbytně nutnou dobu.

Zdroj + foto: facebook HZS Ústeckého kraje

Skupina hasičů se stanice Ostrov odjela jako obsluha dronů ve středu do Litvínova, kde se na pokyn velitele zásahu zapojí do události v souvislosti s odstraněním nalezené letecké pumy.

Dronaři byli po příjezdu zařazeni do úkolu leteckého průzkumu okolí a jsou připraveni poskytovat v oblasti dronové služby společně s kolegy z dalších krajů jakoukoliv požadovanou podporu veliteli zásahu.

Zdroj + foto: facebook HZS Karlovarského kraje